Post

Cztery fajne wskazówki na trening w gorące dni

Szukasz fajnych rozwiązań, aby utrzymać swój trening na dobrej drodze podczas gorących letnich miesięcy? Oto cztery wskazówki dotyczące treningu w gorące dni

Weź zimny prysznic przed treningiem

Niemieckie badania wykazały, że schłodzenie organizmu przed treningiem poprawia wydajność w upale - prawdopodobnie dlatego, że obniża tętno, a także temperaturę rdzenia i skóry. Pomóc może nawet schłodzenie szyi lub głowy okładem z lodu. Nałożenie kilku kropel olejku z mięty pieprzowej lub eukaliptusa na kark i skronie przed treningiem również daje efekt chłodzenia i otwiera drogi nosowe, ułatwiając oddychanie, jeśli powietrze jest wilgotne.

Wybieraj ścieżki gruntowe zamiast betonowych

Asfalt i beton mają tendencję do wypromieniowywania ciepła i odbijania promieni słonecznych, co sprawia, że czujesz się goręcej, dlatego jeśli biegasz, spacerujesz lub jeździsz na rowerze, wybieraj ścieżki gruntowe lub żwirowe. Jeśli masz szczęście mieszkać w pobliżu morza, zacznij bieg/spacer/rower z morską bryzą z tyłu, dzięki czemu będziesz biegać z wiatrem w plecy, który jest chłodniejszy.

Zmodyfikuj tempo treningu cardio

Trzymaj się swojego regularnego treningu cardio, niezależnie od tego, czy jest to chodzenie, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, ale wybierz nieco wolniejsze tempo, dodając 30-sekundowe zrywy prędkości co trzy do pięciu minut. Pomoże Ci to spalić kalorie bez przegrzewania organizmu. Korzystaj również z monitora tętna, aby upewnić się, że nie forsujesz się zbyt mocno w ciepłych warunkach pogodowych, co może zwiększyć ryzyko wyczerpania cieplnego lub nawet udaru cieplnego.

Napełnij się owocami

Przekąska z winogron, arbuza, piżmianu i innych owoców bogatych w wodę to najlepszy sposób na uzupełnienie płynów i zwiększenie energii po treningu. Zawierają one prawie 80% wody, więc są najlepszym rozwiązaniem. Dobrym wyborem są również owocowe smoothie lub kawałki owoców z twarogiem, ponieważ stanowią one idealne połączenie węglowodanów i płynów, a w letnim upale są lekkostrawne.

Nasi eksperci mogą pomóc w stworzeniu diety i planu fitness, który pasuje do Twojego stylu życia. Skontaktuj się z nami już dziś.