Post

Najlepszy trening dla Twojego typu ciała

Wiele osób spędza godziny na ćwiczeniach w siłowni lub w domu, ale nie widzi żadnych znaczących rezultatów. Jeśli jesteś jedną z tych osób, to może być to, że jesteś po rutynę, która nie jest odpowiednia dla Twojego typu ciała.Wszyscy jesteśmy w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego ważne jest, aby zidentyfikować, co typ ciała jest, a następnie określić, co rutyna ćwiczeń działa najlepiej dla Ciebie.

Zasadniczo istnieją trzy typy ciała. Są to:

Ektomorf lub typ ciała "I"

Są wysokie, ogólnie chude, mają wysokie tempo przemiany materii i przechowują minimalną ilość tłuszczu w organizmie.

Najlepszy plan treningowy Trening siłowy o wysokiej intensywności i krótkim czasie trwania w połączeniu z minimalnym treningiem cardio. Głównym celem cardio jest pomoc w osiągnięciu zdrowego procentu tłuszczu w organizmie, dlatego jest to mało pomocne dla chudych ektomorfików, którzy często skarżą się na bezustanne jedzenie z niewielkim lub żadnym przyrostem masy ciała.

Najlepsza dieta Pokarmy o wysokiej gęstości, takie jak migdały, masło orzechowe. Spróbuj mini posiłków, które zawierają 50-60% węglowodanów.

Endomorfik lub typ ciała "O

Ten typ ciała jest zupełnym przeciwieństwem ektomorfika. Są one zazwyczaj okrągłe i krótkie, z dużą ilością tłuszczu i masy mięśniowej w organizmie. Trudno im zrzucić wagę, mimo że próbują kilku diet lub programów treningowych.

Najlepszy plan treningowy Muszą wykonywać więcej zarówno treningu siłowego o wysokiej intensywności, jak i treningu cardio.

Najlepsza dieta Ogranicz węglowodany do 30-40% posiłku, jedz dużo warzyw i pij wodę, aby pozostać pełnym. Ustal deficyt kaloryczny na poziomie 200-500 kalorii, jeśli chcesz schudnąć.

Typ ciała mezomorfa lub "X".

To krzyżówka dwóch pozostałych typów ciała, do której dąży większość fit osób. Ale niektórzy się z nim rodzą. Są to osoby szczupłe, szerokie, o dużej masie mięśniowej, które magazynują minimalną ilość tłuszczu w organizmie.

Najlepszy plan treningowy Wysoka intensywność treningu siłowego w połączeniu z treningiem cardio.

Najlepsza dieta - Utrzymuj węglowodany na poziomie 40-60%, jedz małe porcje, ale wystarczająco dużo kalorii, aby utrzymać masę mięśniową.