Post

4 powody, dla których wciąż nie tracisz wagi

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której pomimo trzymania się diety i planu ćwiczeń, Twoja waga uparcie nie chce ruszyć z miejsca? Jest to częsty problem, z którym boryka się wiele osób w trakcie realizacji programu odchudzania i może być spowodowany takimi czynnikami jak niezdrowy styl życia, błędy w diecie, plateauing tempa metabolizmu, zaburzenia hormonalne i choroby.

Jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z podobnym problemem, nie jest trudno rozwiązać tę kwestię. Przeczytaj poniższą listę kontrolną, aby dowiedzieć się, gdzie leży Twój problem i skonsultuj się z trenerem zdrowia, który pomoże Ci go przezwyciężyć.

Twoje tempo przemiany materii się obniża

Po zastosowaniu diety i ćwiczeń przez dłuższy czas, organizm przyzwyczaja się do reżimu, co powoduje plateau utraty wagi. W takich okolicznościach, Twój trener zdrowia zapewni Ci cenne porady - środki zaradcze, które mają na celu pobudzenie metabolizmu i obniżenie wagi z obecnego poziomu.

Twój styl życia jest niezdrowy

Kiedy klienci przychodzą do nas skarżąc się, że ich waga nie spadła, pomimo stosowania zalecanego reżimu odchudzania, jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, jest ponowne zbadanie ich stylu życia, diety i rutyny treningowej, aby zrozumieć, co jest tego przyczyną. Zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia, kontrola porcji, jedzenie posiłków na czas, zarządzanie stresem i odpowiednia ilość snu są integralnymi składnikami skutecznego programu odchudzania, a brak równowagi w którymkolwiek z nich może potencjalnie zepchnąć Cię z Twojego celu. Twój trener musi dowiedzieć się więcej o Twoim stylu życia, zwłaszcza jeśli Twoja waga wykazuje oznaki plateau. Miej szczerą dyskusję z nim / nią tak, że obszary problemowe są odkryte i odpowiednie środki są podejmowane w celu rozwiązania tego samego. To pozwoli Ci wyruszyć w podróż w celu utraty wagi z nowym zapałem, po raz kolejny.

Masz nierównowagę hormonalną lub choroby podstawowej

Hormonalnej nierównowagi lub choroby podstawowej medycznych jak PCOS, zaburzenia tarczycy, ciśnienie krwi lub innych dolegliwości mogą być powody, dlaczego nie jesteś w stanie schudnąć. Jeśli zdarzy się, że zdiagnozowano u Ciebie którąś z tych dolegliwości, Twój trener zdrowia odniesie się do Twoich wyników badań i recepty oraz zaprojektuje program fitness i odchudzania, biorąc pod uwagę Twój stan zdrowia.

Przetworzona żywność lub cheat meals może być biorąc żniwo

Spotkałem się z kilkoma przypadkami, w których klienci nie są w stanie trzymać się zdrowej diety z powodu braku czasu i mają tendencję do polegania na gotowej do spożycia i przetworzonej żywności w wyniku. Inni mają tendencję do przesadzania z oszukanymi posiłkami, co powoduje, że ich dieta schodzi z toru. Jeśli trudno Ci się powstrzymać od przetworzonej żywności i ograniczyć swoje zachcianki na oszukane posiłki, sugeruję, abyś uregulował swoje porcje, tak aby nie skończyło się to odwróceniem korzyści zdrowotnych, które już osiągnąłeś, a Twoja waga nie skończyła się stagnacją.

Jeśli zastosujesz się do zasad zdrowego życia, takich jak zrównoważona dieta, regularne treningi, dobry sen, aktywny tryb życia itp. Zawsze warto pozostawać w bliskim kontakcie ze swoim trenerem zdrowia i regularnie informować go o swoich postępach. Jeśli czujesz, że Twoja waga ulega stagnacji, zwróć się o pomoc - to powinno być łatwe do naprawienia za pomocą kilku środków zaradczych.