Post

Dlaczego nie powinieneś bać się treningu siłowego

Czy jeden rzut oka na salę z ciężarkami sprawił, że uciekasz z powrotem na bieżnię? Nie bój się! Trening siłowy to bilet do ujędrnienia, spalenia tłuszczu i uzyskania najlepszego ciała - na całe życie. Oto nasz prosty przewodnik.

Jak wiele rzeczy w życiu - trening polega na równowadze. Oczywiście, bieganie po parku czy zajęcia z kręcenia to prosty sposób na zwiększenie kondycji i spocenie się. Spalisz śniadanie i poczujesz się jak milion dolarów. Ale dodanie sesji siłowych zapewni Ci długotrwałe spalanie tłuszczu, które trwa dłużej niż tylko do śniadania.

Becky Shaw, PT i Principle Director w Enliven Coaching, wyjaśnia dlaczego. "Wyobraź sobie cardio jako dużą garść małych patyków na gorącym ogniu. Patyczki spalają się szybko i zawzięcie! Cardio spala kalorie szybko i tylko przez krótki czas" - mówi Shaw. "Ale wyobraź sobie siłę jako dużą kłodę drewna. Kiedy umieścisz ją na ogniu, trwa długo i będzie się palić przez cały dzień. Trening siłowy będzie kontynuował spalanie kalorii przez cały dzień i podczas snu. Ciało ciężko pracuje, aby naprawić się z twojego treningu, który zajmuje dużo energii i spala kalorie podczas wykonywania tego." Jesteśmy sprzedani.

Obalanie mitów

Podczas gdy trening siłowy jest bez wątpienia kluczowy dla osiągnięcia twojego najlepszego ciała, kobiety w szczególności wciąż go unikają. Dlaczego? Istnieje długotrwałe błędne przekonanie, że trening siłowy sprawi, że staniesz się duży i nieporęczny. Jest to z wielu powodów bardzo nieścisłe.

Po pierwsze, kobiety nie mają zdolności do zdobywania mięśni jak mężczyźni - więc na pewno nie będziesz "przypadkowo" zgrywał się od huśtania kilkoma kettlebells. "Kobiety nie mają takiego samego profilu hormonalnego jak mężczyźni, a zatem nie mogą zdobyć wystarczająco dużo beztłuszczowej masy, aby wyglądać super bulky", wyjaśnia Shaw. "Dla kobiet jest o wiele trudniej spalić tłuszcz i szybko zyskać mięśnie ze względu na nasze hormony".

Jasne, z czasem, w zależności od treningu, obciążenia i odpoczynku, będziesz budować mięśnie - jednak to zdecydowanie nie jest zła rzecz. "Jeśli samice chcą zdobyć trochę mięśni dla brzoskwiniowego booty i kształtu, trochę luzu jest dobre!", Mówi Shaw. Dodatkowo, ma to inne korzyści poza twoim bikini. "Termin 'bulk' może być rzucany negatywnie w obrębie siłowni, kiedy naprawdę im więcej masz mięśni, tym więcej tłuszczu spalasz w spoczynku i tym więcej możesz jeść", mówi Shaw. "To jest wygrana dla nas!"

Od czego zacząć?

Chcesz dać sobie radę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Po pierwsze, kilka sesji z PT lub w małej klasie grupowej może przejść długą drogę. Jest mnóstwo siłowni, które oferują zajęcia siłowe - lub po prostu zaangażuj PT na kilka sesji.

Zacznij od opanowania kilku podstawowych ruchów, abyś mógł uzyskać prawidłową technikę i uniknąć obrażeń. "Niektóre z podstaw, które ćwiczymy, to przysiady, wypady, martwe ciągi, prasa do ramion i rząd", mówi Shaw. "Oczywiście istnieje mnóstwo różnych ćwiczeń, ale te podstawy są fundamentami treningu". Gdy już je opanujesz, możesz stamtąd robić postępy.

Przestraszony przez wszystkie ciężary i sztangi? Nie bądź - po pierwsze, nie zawsze jest to niezbędne do treningu siłowego. "Sprzęt ma swoje miejsce i może pomóc zwiększyć siłę dzięki obciążonym prętom lub różnym maszynom do treningu siłowego", mówi Shaw. "Jednak trening bodyweight może być bardzo skuteczny dla treningu siłowego i nie potrzebujesz żadnego sprzętu". Sugeruje, aby spróbować zajęć mieszanych z ciężarkami i treningiem bodyweight - różnorodność może pomóc ci przesunąć się poza plateau.

Wniosek z tego, że warto spróbować ćwiczeń siłowych! Może to przyspieszyć twoje wyniki - nie potrzeba do tego trójkąta mięśniowego.