Post

Jak schudnąć jedząc prawidłowo

Chociaż najlepszym sposobem na utratę wagi jest połączenie diety i ćwiczeń, nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć czasu na oba. Jak to jest możliwe, aby schudnąć z zdrowej diety. Po tym wszystkim, utrata wagi jest 70% o diecie i 30% ćwiczeń, więc lepiej wybrać ten pierwszy, jeśli musisz wybrać jeden. Jednak należy pamiętać, że sama zmiana diety nie jest koniecznie najlepszym sposobem na schudnięcie - musi być sparowany z ćwiczeń dla najlepszych wyników.

Znaczenie diety w programie utraty wagi nie może być przecenione. Prawidłowa dieta nie oznacza głodzenia się lub poważnego ograniczania wyboru żywności, ale spożywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, które spełniają wszystkie wymagania żywieniowe organizmu, przy jednoczesnym utrzymaniu liczby kalorii pod kontrolą.

Chcesz wiedzieć jak schudnąć jedząc prawidłowo? Musisz:

Trzymać się z dala od śmieciowego jedzenia

Pierwszą zasadą zdrowego odżywiania jest unikanie wszelkiego śmieciowego jedzenia, w tym chipsów, zimnych napojów, namkeenów, a nawet herbatników. Śmieciowe jedzenie zawiera sól, cukier i tłuszcze trans, które są nie tylko złe dla zdrowia, ale także prowadzą do przyrostu masy ciała. W rzeczywistości, moja rada jest taka, aby trzymać się z dala od restauracji, ponieważ nie ma alternatywy dla zdrowych, domowych posiłków. Dla osób pracujących, którym brakuje czasu na przygotowanie własnych posiłków, istnieje wiele zdrowych przepisów, które można przygotować w kilka minut. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że herbatniki są zdrową przekąską, ale to niekoniecznie prawda, ponieważ zawierają cukier. W rzeczywistości polecam nie więcej niż dwa herbatniki dziennie, niezależnie od ich rodzaju - digestive lub inne.

Zaczynaj dzień od małej przekąski

Zjedzenie owocu lub niewielkiej porcji orzechów w ciągu 30 minut od przebudzenia się rano pobudza metabolizm i pozwala spalić więcej kalorii. Jeśli planujesz ćwiczyć rano, może to również służyć jako dobry posiłek przedtreningowy, dostarczający Ci energii do końca sesji. Jeśli zamierzasz ćwiczyć, możesz jeść dowolne owoce, ale unikaj tych naładowanych cukrem, takich jak mango, banany, litchi i chikoos, jeśli nie planujesz później ćwiczeń.

Jedz małe, częste posiłki

Jedz małe, częste posiłki, co dwie do trzech godzin, w ciągu dnia. Pomaga to na dwa sposoby - po pierwsze, utrzymuje metabolizm w aktywności przez cały dzień, a po drugie, nigdy nie jesteś głodna w żadnym momencie, co pozwala Ci jeść mniej i dokonywać inteligentnych wyborów żywieniowych.

Wybierz zrównoważony posiłek

Dieta odchudzająca nie musi oznaczać głodzenia się, co może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu poprzez obniżenie odporności. Zamiast tego, dieta odchudzająca to pożywna, zbilansowana dieta, która stara się kontrolować spożycie kalorii. Każdy posiłek powinien zawierać nie więcej niż 200-300 kalorii, które razem powinny uzupełnić Twoje wymagane dzienne spożycie 1200 - 1400 kalorii.

Wszystkie posiłki muszą mieć odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze, w tym węglowodany złożone, białka i zdrowe tłuszcze. Zwróć szczególną uwagę na kolację, jeśli próbujesz schudnąć. Jeśli planujesz zjeść pełny posiłek, postaraj się zjeść go wcześnie (przed 19:00), aby Twój organizm miał wystarczająco dużo czasu na spalenie kalorii, które właśnie zjadłeś. W przypadku późnej kolacji rozważ całkowite pominięcie płatków zbożowych - nie jest niezdrowe całkowite zrezygnowanie z nich, jeśli jesz kolację późno.

Pij więcej wody

Woda jest ważnym składnikiem diety odchudzającej, ponieważ może pomóc Ci wypełnić żołądek i kontrolować napady głodu. Zalecane spożycie wody dla dorosłych to co najmniej 8-10 szklanek dziennie. Co ciekawe, czasami ludzie mają tendencję do mylenia pragnienia z głodem. Jeśli czujesz się głodny krótko po posiłku, spróbuj napić się wody - całkiem możliwe, że to, co czułeś, to nie był głód, ale pragnienie!

Nie przesadzaj z owocami

To powszechne błędne przekonanie, że spożywanie owoców wspomaga utratę wagi, podczas gdy w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Owoce zawierają cukier, który w organizmie zamieniany jest na kalorie, dlatego najlepiej ograniczyć ich spożycie do nie więcej niż dwóch dziennie. Ponadto, jeśli jesz owoc, nie mieszaj go z innymi posiłkami, ponieważ cukier z owocu miesza się z węglowodanami z posiłku i komplikuje proces przemiany materii.

Dieta może pomóc Ci schudnąć tylko do pewnego momentu, po którym będziesz potrzebował ćwiczeń, aby jeszcze bardziej obniżyć swoją wagę. Nawet jeśli nie możesz znaleźć czasu na ćwiczenia, spróbuj połączyć zdrowe odżywianie ze zwiększoną aktywnością fizyczną, aby przyspieszyć proces utraty wagi. Spróbuj chodzić do biura schodami zamiast windą, opuść swoje stanowisko pracy i poruszaj się trochę. Jeśli Twoje biuro znajduje się w wieżowcu i praktycznie niemożliwe jest pokonanie całej trasy schodami, wejdź na jedno lub dwa piętra schodów zanim wskoczysz do windy. Znajdź czas na 15-minutowy spacer po każdym posiłku - to świetny sposób, aby utrzymać spalanie kalorii.

Utrata wagi poprzez dietę nie musi wiązać się z wielkimi wyrzeczeniami - możesz jeść prawie wszystko, jeśli tylko będziesz kontrolować porcje. Pamiętaj, że utrata wagi poprzez dietę nie polega na rezygnacji z ulubionych produktów, ale na uważnym jedzeniu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz