Post

Jak Fitbit może pomóc w poprawie kondycji fizycznej

Są one akcesorium du jour w zestawie fitness, ale chcieliśmy dowiedzieć się, czy Fitbit może zrobić coś więcej niż tylko śledzić kroki i wyglądać świetnie na nadgarstku. Okazuje się, że Fitbit Alta HR może faktycznie pomóc Ci w treningu i zwiększyć swoje wyniki. Imponujące.

Możesz przespać swoją drogę do lepszego ciała

Zostań z nami w tej sprawie. Sen jest faktycznie krytyczny dla wyników na siłowni. Po pierwsze, po prostu dostać się na siłownię może być wystarczająco dużo walki, jak to jest - bez próby potknięcia się przez trening pozbawiony snu. Jednak, bardziej szczegółowo, głęboki sen jest kluczem do wzrostu i naprawy mięśni. Głęboki sen to trzeci etap cyklu snu i to wtedy, gdy większość ludzkiego hormonu wzrostu (HGH) jest uwalniany.

HGH jest krytyczny dla pomocy regulować swój metabolizm i zwiększyć swoją wydajność w siłowni. Skłania organizm do spalania tłuszczu - co jest ostatecznym celem, szczególnie w przypadku stosowania diety low-carb lub ketogenicznej.

Jedną z zalet korzystania z dobrej jakości trackera fitness, takiego jak Fitbit Alta HR, jest to, że ma zaawansowane śledzenie snu. Ma poręczną funkcję o nazwie Sleep Stages, która jest zasilana przez technologię tętna PurePulse. Wykorzystuje zmienność tętna, aby oszacować ilość czasu spędzonego w różnych etapach snu: lekkim, głębokim i REM, plus ilość czasu, w którym jesteś obudzony każdej nocy. Dopóki nie śledzisz swojego snu, trudno jest naprawdę stwierdzić, ile wysokiej jakości głębokiego snu rejestrujesz każdej nocy.

Zauważyłeś, że nie osiągasz celów związanych z drzemką? Fitbit Alta HR ma kilka przydatnych wskazówek, jak poprawić swój sen i da ci świetny przegląd tygodnia, aby zobaczyć, czy jest jakiś konkretny dzień, który cię zawodzi. Hej, sobotnia noc - patrzymy na ciebie.

Dopasujesz intensywność treningu

Intensywność jest krytyczna dla sukcesu treningu. W niektórych treningach chcesz utrzymać stałą intensywność, a w innych możesz chcieć poruszać się między strefami, jak np. w treningu interwałowym o wysokiej intensywności (HIIT). Alta HR powie Ci, czy naprawdę osiągasz swoje cele! W skrócie: nie możesz się obijać...

Weźmy na przykład HIIT: w uproszczeniu, HIIT odbywa się w formacie 20 sekund treningu, po którym następuje 10 sekund odpoczynku. Całkowity czas treningu różni się w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Zalecenia są różne, ale możesz dążyć do 80-90% swojego maksymalnego tętna w okresach pracy i około 60% w okresach odpoczynku.

To jest, gdzie Fitbit Alta HR przychodzi z pomocą. Możesz sprawdzić swoje tętno podczas pracy, plus przejrzeć swój trening w aplikacji, aby zobaczyć, ile czasu spędziłeś w każdej ze stref tętna. To świetny sposób na sprawdzenie, czy rzeczywiście ćwiczysz z odpowiednią intensywnością! Alta HR obliczy Twoje maksymalne tętno na podstawie Twojego wieku, ale możesz je również dostosować.

Chcesz sprawdzić, czy sesje HIIT przynoszą długoterminowe korzyści? Alta HR obliczy również Twoje VO2 Max - jest to zasadniczo pomiar tego, jak dobrze Twój organizm wykorzystuje tlen podczas ćwiczeń i świetny wskaźnik sprawności. Jeśli Twój wynik VO2 max wzrasta, najprawdopodobniej stajesz się również sprawniejszy. Boom!

Możesz sprawdzić swoje przypadkowe ćwiczenia

Niezależnie od tego, czy rozbijasz sesję HIIT, czy nie, przypadkowe ćwiczenia są ważne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ostatnie badanie z Columbia University wykazało, że siedzenie przez 12+ godzin dziennie, szczególnie jeśli skumulowane w 60-90 minutowych okresach, zwiększa ryzyko wczesnej śmierci - nawet jeśli ćwiczysz! Fitbit Alta HR daje Ci przypomnienia o ruchu - zachęcając Cię do osiągnięcia godzinnego celu 250 kroków. Brzmi mało - ale korzyści zdrowotne mogą być znaczące.

Nawet nieznaczne zwiększenie przypadkowej aktywności może zwiększyć sprawność sercowo-oddechową, wykazało badanie w Medicine & Science in Sports & Exercise. Badacze odkryli, że skumulowany 30-minutowy wzrost umiarkowanej aktywności fizycznej w ciągu dnia oferuje znaczące korzyści dla kondycji i długoterminowego zdrowia. Może to być wszystko, od wykonywania prac domowych do chodzenia po biurze. Jednak często trudno jest wiedzieć, ile tak naprawdę robisz każdego dnia, dopóki nie zaczniesz tego śledzić! Dlatego właśnie całodzienne śledzenie aktywności w zegarku Alta HR może być ratunkiem.

Niezależnie od tego, czy zaczynasz swój poranek w klasie spin, czy po prostu biegniesz do autobusu, tracker taki jak Fitbit Alta HR to świetny sposób, aby zachować odpowiedzialność i sprawdzić, czy poruszasz się wystarczająco każdego dnia!