Post

Znajdź trening, który uwielbiasz, aby schudnąć

Większość ludzi podchodzi do ćwiczeń z uczuciem strachu. Wymówki typu "Po prostu nie chce nam się iść na trening" lub "Nie czuję się na siłach" są powszechnie stosowane, gdy po godzinach pracy lub wyczerpującym dniu prac domowych ogarnia nas senność. Fitness jest ostatnią rzeczą, o której myślisz w tym momencie, więc prawdopodobnie zdecydujesz się pominąć trening zamiast go rozpocząć.

Jak więc znaleźć trening, który kochasz, aby schudnąć? Dojść do punktu, w którym czekasz na swój trening, tak jak na piątkowy wieczór spędzony w kinie?

Kluczem jest zainwestowanie swojego czasu w aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Wybierając trening, który sprawia, że jesteś szczęśliwy będzie motywować do trzymać się swoich planów odchudzania. W rzeczywistości znajdziesz czas na ćwiczenia, a nie na ich unikanie.

Więc jak znaleźć trening, który kochasz? Nie ma w pełni niezawodny sposób; trzeba spróbować różnych rzeczy, aby zobaczyć, co lubisz najbardziej. Większość klubów fitness oferuje sesje próbne, więc jest to jedno z miejsc, w którym można zacząć.

Oto kilka ogólnych wskazówek, którymi możesz się kierować przy wyborze treningu, którego będziesz się trzymać:

Znajdź kumpla do ćwiczeń

Wspólny trening z partnerem zawsze sprawia, że ćwiczenie staje się przyjemniejsze, a także sprawia, że jesteś odpowiedzialny przed kimś innym niż tylko przed samym sobą.

Znajdź odpowiednie ruchy

Jeśli jesteś osobą, która lubi się bawić, istnieje szansa, że spodoba Ci się trening cardio, który oferuje Zumba lub zajęcia taneczne. Jeśli natomiast Twoja osobowość skłania się ku spokojniejszej stronie, możesz wybrać bardziej spokojny, ale skuteczny trening pod okiem osobistego trenera.

Przeanalizuj swój plan zajęć

Niezależnie od tego, czy wybierzesz grupowe zajęcia fitness, siłownię czy trening w domu, decyzja musi być podjęta w zgodzie z Twoim codziennym harmonogramem. Musisz upewnić się, że jest to praktycznie możliwe, aby zobowiązać się do miejsca ćwiczeń i czasu. Jeśli nie, twoje zainteresowanie również umrze.

Zero czasu na dojazd

Znalezienie miejsca blisko domu lub pracy jest niezwykle ważne. Jeśli spędzasz dużo czasu dojeżdżając do klasy treningowej, są szanse, że nigdy nie skończysz iść.

Uzyskaj poradę

Porozmawiaj z certyfikowanym trenerem o tym, jakiego rodzaju planu treningowego potrzebujesz, aby pomóc sobie w osiągnięciu swoich celów. Jeśli masz profesjonalny plan, który nakreśla, co musisz zrobić, aby osiągnąć określony rezultat, są szanse, że pozostaniesz skoncentrowany. Jeśli ćwiczysz przypadkowo, nie wiedząc, dokąd zmierzasz, raczej nie osiągniesz dobrych wyników, a to z kolei będzie cię demotywować.