Post

Tajniki bycia zdrowym w pracy

Nasza dietetyczka Shannon Young dzieli się swoimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi zachowania zdrowia w pracy.

W pracy spędzasz dużo czasu, dlatego ważne jest, aby w ciągu tygodnia pamiętać o swoim zdrowiu, zwłaszcza że coraz więcej badań dowodzi, że zdrowi pracownicy są bardziej produktywni i mają większą determinację.

Dlaczego więc nie poświęcamy więcej czasu na dbanie o siebie podczas pracy? Niestety "brak czasu" jest odpowiedzią numer jeden. Ale nie potrzeba wiele czasu, aby wspierać zdrowsze opcje. Poniżej znajduje się pięć prostych rozwiązań, które możesz dodać do swojego tygodnia pracy, aby zachować zdrowie w pracy.

Jedz zdrowy lunch
Żywność ma bezpośredni wpływ na naszą wydajność poznawczą, dlatego zła decyzja podczas lunchu może wykoleić całe popołudnie. Robienie przerwy na lunch i odżywianie mózgu zdrową żywnością będzie oznaczało bardziej produktywne popołudnie i będzie miało pozytywny wpływ zarówno na fizyczne, jak i emocjonalne samopoczucie. Pamiętaj, aby uwzględnić kolorowy wybór warzyw, dobrej jakości białko i tłuszcze.

Bądź nawodniony
Nasz mózg zależy od prawidłowego nawodnienia, aby funkcjonować optymalnie, a odwodnienie może mieć negatywny wpływ na twoją zdolność do skupienia się i może powodować utratę pamięci, mgłę mózgową i bóle głowy, z których wszystkie nie są idealne, gdy jesteś na ważnym spotkaniu lub próbujesz pokonać termin. Dąż do wypijania 2-3 litrów dziennie.

Właściwa przekąska
Wybór odpowiedniej przekąski może pomóc Ci przetrwać popołudnie i poprawić pamięć i koncentrację. Wybierz coś bogatego w składniki odżywcze, takie jak orzechy i nasiona, które są świetnymi stymulatorami mózgu, pełnymi składników odżywczych pomagających zwiększyć pamięć, koncentrację, zdolności motoryczne i jasność umysłu.

Poruszaj się
Może to być zarówno chodzenie po schodach lub podchodzenie do biurka kolegi zamiast wysyłania wiadomości e-mail, jak i spacer w przerwie na lunch lub zajęcia na siłowni - nie ma znaczenia, co to jest... po prostu się ruszaj. Czy słyszałeś o chodzeniu na spotkania? Wyjdź z sali konferencyjnej i zorganizuj spacerowe spotkanie. Pobudzi to przepływ krwi i sprawi, że popłyną kreatywne soki.

Zarządzaj stresem
Rób przerwy w ciągu dnia, aby się naładować i zachęć swój zespół do tego samego. Takie krótkie przerwy w ciągu dnia zwiększają Twoją produktywność, co oznacza, że w dłuższej perspektywie czasu wykonasz więcej pracy. Przerwy na głębokie oddychanie i krótkie spacery poza biurem to fantastyczne sposoby na szybką walkę ze stresem, a w dłuższej perspektywie - na zwiększenie ogólnej produktywności.