Post

Te proste triki pomogą Ci znaleźć idealną odzież aktywną

Jak wybrać aktywną odzież, która rzeczywiście porusza się razem z Tobą? Mówimy o legginsach, które się nie zsuwają, szortach, które nie podjeżdżają do góry i strojach, które są podtrzymujące, ale nie obcisłe.

Co najważniejsze: skąd wiesz, że Twoje legginsy nie będą prześwitywać? W THR1VE zawsze polujemy na idealną garderobę do ćwiczeń, więc spotkaliśmy się ze współzałożycielkami Nimble Activewear, Katią i Verą, aby dowiedzieć się, jak wybrać odzież aktywną, której nie trzeba będzie poprawiać w połowie przysiadu lub w połowie lunchu.

Jakiego rodzaju materiału powinnyśmy szukać w naszej odzieży aktywnej i czy jest coś, czego powinnyśmy unikać?
Tkanina, z której wykonana jest Twoja odzież aktywna, zależy od rodzaju wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń. W przypadku gorących i spoconych treningów (np. HIIT, Hot Yoga, Spin) unikaj grubych tkanin na bazie bawełny (ponieważ bawełna ma tendencję do zatrzymywania wilgoci) i szukaj oddychających, lekkich tkanin. Jeśli lubisz tkaniny bawełniane, świetną alternatywą są tkaniny nylonowe, które zachowują właściwości bawełny, ale mają właściwości odprowadzania wilgoci. Do ćwiczeń o niskiej intensywności (np. pilates, joga, spacery) poszukaj obcisłego stroju, który wygodnie leży na ciele (uwielbiamy wysokie i grube pasy!).

Bez względu na to, jakie ćwiczenia wykonujesz, zawsze szukaj tkanin zawierających elastan lub lycrę, ponieważ muszą one poruszać się wraz z Twoim ciałem, ale zachować rozciągliwość odzieży podczas treningu. Nasza główna tkanina wykonana jest z PET (przetworzone plastikowe butelki stopione w ciecz i przetworzone na włókno poliestrowe), dzięki czemu wszystkie nasze rajstopy są odporne na rozciąganie, naturalnie szybkoschnące i zachowują swój kształt!

Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie, czy dana tkanina jest podatna na prześwitywanie?
Tak. Pojedyncze dzianiny są zazwyczaj bardziej miękkie, gdy się je zgina i rozciąga, natomiast podwójne dzianiny mają dodatkową warstwę ochronną.

Wszyscy mamy problem z legginsami, które zsuwają się podczas ćwiczeń lub z paskami w talii, które ciągle się przewracają - czego powinniśmy szukać w dobrze zaprojektowanych legginsach?
Nienawidzimy spodni, które się zsuwają! Aby uniknąć ciągłego podciągania legginsów szukaj tych trzech rzeczy:

Mocne dopasowanie - Twoje rajstopy mają czuć się przytulone do ciała, jak druga skóra.
Wysoka zawartość elastanu lub lycry - Używamy lekkiego materiału kompresyjnego o 4-kierunkowej rozciągliwości, aby Twoje rajstopy poruszały się razem z Tobą (a nie przeciwko Tobie!) podczas treningu.
Rajstopy o niskim lub średnim wzroście - Szukaj rajstop z elastyczną talią, aby uniknąć przewracania się lub zsuwania rajstop.

Jaka jest Twoja najlepsza rada na znalezienie stanika sportowego lub cropu, który zapewni Ci wsparcie, nie będąc jednocześnie niewygodnie ograniczającym?
Kluczem jest szukanie średniej wielkości gumy pod biustem - czegoś mocnego, ale nie tak szerokiego, aby ograniczało to Twoje ruchy. W przypadku kobiet z większym biustem, wyższe dekolty są zawsze dobrym rozwiązaniem. I zawsze upewnij się, że materiał stanika sportowego ma podwójne podszycie dla dodatkowego wsparcia.

Tak wiele marek spodenek do biegania podjeżdża w połowie kroku. Jak wybrać styl, aby tego uniknąć?
Najlepsze spodenki do biegania mają wewnętrzne majtki i płaski, szeroki pas. Dzięki temu wygodnie leżą na biodrach i nie trzeba ich ciągnąć, aby utrzymać je na miejscu. Nasze spodenki Run Woven to idealny wybór dla wszystkich dziewczyn, które chcą się ruszać.

Czy są jakieś inne cechy, których powinniśmy szukać w odzieży sportowej przeznaczonej do intensywnych treningów HIIT niż, na przykład, do mniej intensywnych treningów siłowych?
Tak! Rajstopy muszą współpracować z Tobą podczas każdego rodzaju treningu. Do ćwiczeń o dużej intensywności zawsze poszukujemy odzieży aktywnej z:

  • Gumę w pasie, która utrzymuje ją na miejscu
  • Crop top z szerszym pokryciem, aby zapewnić maksymalne wsparcie
  • Strategicznie rozmieszczone panele z siatki dla dodatkowej wentylacji w miejscach o dużej potliwości, np. za kolanami
  • Lekkie, wydajne tkaniny, które odprowadzają pot i szybko schną
  • Rajstopy, w których podczas ćwiczeń czujesz się jak druga skóra
  • Do ćwiczeń o niskim stopniu intensywności zawsze szukamy odzieży aktywnej z:
  • Rajstopy z wysoką talią - świetne na zajęcia, podczas których ciągle się schylasz i rozciągasz
  • Super rozciągliwe i lejące się tkaniny - elastyczne tkaniny, które podążają za każdym Twoim ruchem (nasz Yogi High rise jest idealnie dopasowany!)
  • Topy z odkrytymi plecami i staniki sportowe, które pozwalają na pełny zakres ruchów w tych trudnych pozycjach jogi.